Защо е полезно да пием зелен чай и през лятото?

https://zdravno.net/narodna-medicina/zashto-e-polezno-da-piem-zelen-chay-i-prez-lyatoto/195144 Zdravno.net
Защо е полезно да пием зелен чай и през лятото?

Полезно ли е да пием зелен чай през лятото?

 

Да, отговарят учените, понеже напитката носи много ползи за тялото ни. Зеленият чай е уникален, защото ни предпазва от много опасни болести.

 

 

Напитката произхожда от древен Китай и се използва за превенция на рак.Зеленият чай предпазва мозъка от опасната болест Алцхаймер, твърдят експертите.

 

 

Учени от университета в Нюкасъл направили изследване дали защитните свойства на чая действат и след храносмилане. Според резултатите от проучването свойствата на зеления чай остават активни и след храносмилане. Дори нещо повече. Химичните му вещества в действителност дори са още по-ефективни след усвояването им.

 

 

Съединенията на вълшебната напитка притежават и противоракови     свойства, които значително забавят растежа на туморните клетки.

 

 

Предишни проучвания са доказали, че полифенолите, съдържащи се в черния и зеления чай, се свързват с токсичните вещества и защитават мозъчните клетки от увреждания.

 

 

Много полезно е да се пие по една чаша зелен чай всеки ден, включително и през горещите летни дни, съветват експертите.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.