Ей това е билката! Знаете ли, че котешка стъпка прави тези неща със здравето ви?

https://zdravno.net/bilki/ey-tova-e-bilkata-znaete-li-che-koteshka-stapka-pravi-tezi-neshta-sas-zdraveto-vi/47681 Zdravno.net
Ей това е билката! Знаете ли, че котешка стъпка прави тези неща със здравето ви?

Котешка стъпка е най-добрият лек за здравето ви!

Има една страхотна билка, която действа положително срещу много болести и нейното име е котешка стъпка. Тя е станала известна като чудото на природата, защото е изцерила какви ли не заболявания, някои от които дори смъртоносни. Най-известната победа на тази билка е срещу рака. Има случаи, в които редовната консумация на котешка стъпка е убила достатъчно ракови клетки, че болният напълно се е излекувал. Друга известна полза от това растение е свързана с борбата с диабета. Ако кръвната захар на болния е под 11 ммол/л., то излекуването с тази билка е възможно напълно. В този случай се прави чай от котешка стъпка. 1 суп. лъж. се накисва във вода от 400 мл. за около час и половина. От тази течност, след като се прецеди, се пие по 130 мл. три пъти в деня. Консумацията по този начин продължава една година минимум. Котешка стъпка помага за много още неща, свързани със здравето. Тя понижава кръвното налягане и това я прави отлично средство срещу инсулт и инфаркт. Това значи, че е от страхотна полза за сърцето. Билката е полезна също и за бъбреците. Премахва камъни и пречиства бъбреците напълно. Затова благополучно лекува цистит. Ползите на растението са също и при миома, мастопатия, Паркинсон, в генекологията също. Билката може да се прилага и външно. Това се случва срещу коварни бенки и брадавици, кокоши трън, екзема, срещу пърхот, хемороиди, херпеси и др. Котешка стъпка е била най-използваната билка от Васил Левски. Дяконът е лекувал с нея болни по време на престоя си като свещеник. Растението може да бъде открито в Стара планина, Родопите и Средна гора. Лесно ще го разпознаете, тъй като цветчетата му са във форма на котешки лапички. Това чудо на природата се продава и по билковите аптеки. Там е под името Clinopodium vulgare, тъй като така се казва билката на латински език.  

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.