Джена: С тези бабини илачи никога не ме боли гърло!(Рецептите са уникални)

https://zdravno.net/zdravni-novini/dzhena-s-tezi-babini-ilachi-nikoga-ne-me-boli-garloreceptite-sa-unikalni/47992 Zdravno.net
Джена: С тези бабини илачи никога не ме боли гърло!(Рецептите са уникални)

Джена признава, че често страда от болно гърло

  Джена, която роди и се качи на сцената, вече е открила начин да не страда от гърло. Поп фолк дивата се е доверила на бабини илачи и изобщо не е сбъркала. „Баба от едно село в Родопите ми го каза. И винаги, когато малко ме заболи гърлото, веднага се оправям. Преди с дни не можех да се излекувам, а заради работата си гърлото е много важно за мен. Сега не се притеснявам и не страдам от болно гърло”, доволна е фолкаджийката. За съжаление болното гърло не е проблем само на студа, мрачното време и снега. То може да ни атакува по всяко време на годината. Тя признава, че така лекува и болното гърло на сина си, малкия Атанас Стоев-трети. И завинаги е загърбила лекарствата в аптеката, а сее доверила на натуралните средства. Домашните лекове не само действат безотказно, но и са много лесни за изпълнение. Първото изпробвано средство на бабите е да се сипе чаена лъжичка сол в чаена чаша вода. Тайната е водата да е толкова топла, колкото може да изтърпим. И правим гаргара, като всеки път сменяме соления разтвор. Другият илач е с мед и джинджифил. Слагаме по една чаена лъжичка от двете в половин чаша топла вода и сока от половин лимон. С тази отвара правим гаргара. При болно гърло помага и компрес с извара. Разстиламе от продукта върху марля. Слагаме я на гърлото и завиваме компреса с шал. Така го завиваме, че под него да не влиза въздух и да го охлажда. С него оставаме няколко часа, а ако може и така преспиваме. Чаят от малини се използва от векове при повишена температура. Оказа се, че помага и при болно гърло. Приготвя се по следния начин: Две чаени лъжички изсушени малинови листа се запарват в чаша вода за 10 минути. Прецедете и направете гаргара. Другият трик за лечение на болно гърло е приемането на течности. Колкото повече, толкова повече токсини изхвърляте. Но условието е е да не са нито прекалено топли, нито прекалено студени, за да не се травмира гърлото.

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.