Лекарствата за отслабване причиняват ли косопад и отлепване на ноктите?

https://zdravno.net/bolesti/lekarstvata-za-otslabvane-prichinyavat-li-kosopad-i-otlepvane-na-noktite/204526 Zdravno.net
Лекарствата за отслабване причиняват ли косопад и отлепване на ноктите?

Хората, които приемат лекарства за отслабване, получават неочаквани и доста неприятни последици

 

И те са, че същите увреждат косата и ноктите на човека, който иска да намали теглото си здравословно.Учените направили експеримент с близо 600 пациенти, които страдали от затлъстяване и с 1400, които не са приемали никакви медикаменти. Оказало се, че 39 на сто от тези, които искали да отслабнат, получили отлепване на ноктите.А във втората група този показател е само 9%.

 

 

Тези, които приемали лекарства за отслабване получили и 50 на сто окапване на косата, срещу 34% за втората група.

 

 

Тези, които приемали лекарства, за да бъдат слаби, получили още „екстри“. Такива били промяна в цвета на ноктите, косопад и възпаление на скалпа на главата.

 

 

Въпреки това проучванията не доказват, че тези неприятни промени са заради приема на лекарства за отслабване.Авторите предполагат, че промените може да са свързани и с фактори, различни от загубата на тегло.

 

 

Изследователите планират да продължат с изследванията, за да се установят точните факти за тези промени.Но хората сами не трябва да спират лекарствата и лечението си, поради промени в косата и ноктите.Експертите препоръчват това свое решение те да обсъдят с лекуващия лекар.

 

 

 

 

 

 

 

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.