Хормоните са специални вещества, които се произвеждат от организма и регулират вътрешните процеси
Прекъснат ли е този процес, здравето на човек се влошава и съществува риск от сериозни болести. Оказва се, че „виновна“ за това може да е и храната.
Кафето стимулира производството на хормона на стреса-кортизол. Максималното количество от този хормон се произвежда сутрин, а вечер намалява.
Но когато пиете кафе, повече от нормалното, естествените ритми се рушат. Това нарушава съня, кръвната захар играе, метаболизма се забавя, имунитета пада, изпадате в депресивни състояния.
Тялото се нуждае от захар, по-скоро от глюкоза, за енергия. Глюкозата се транспортира от кръвта към клетките, като се използва хормона инсулин.
Когато има повече захар, произвежда се повече инсулин. В резултат клетките стават резистентни, те не приемат глюкозата и тя остава в кръвта. Това води до диабет тип 2, което води до затлъстяване и често уриниране.
Въглихадратната храна води до производството на серотонин-хормона на щастието. Ако се злоупотребява с консумацията им създават се сериозни енергийни колебания.
В резултат има скокове на кръвната захар и опасност от развитие на захарна болест.
Експертите настояват да се сведе до минимум консумацията на месо, за да не се предизвика сериозен хормонален дисбаланс.
Алкохолът създава хаос в организма. Засяга най-вече производството на инсулин.Може сериозно да навреди и на производството на половите хормони, води до депресии.
Източник: Crimesbg.com