В храненето: Тези грешки ни пречат да отслабнем!(Уникално ново проучване)

https://zdravno.net/zdravni-saveti/v-hraneneto-tezi-greshki-ni-prechat-da-otslabnemunikalno-novo-prouchvane/48538 Zdravno.net
В храненето: Тези грешки ни пречат да отслабнем!(Уникално ново проучване)

Грешки в храненето ни пречат да отслабнем

  Много хора се отиват да отслабнат, но това не им се отдава. Дори периодично да гладуват, като прост начин да свалят излишните килограми. [caption id="attachment_5258" align="alignright" width="365"]хранене Грешки в храненето ни карат да пълнеем, сн. Фейсбук[/caption] Тази диета е малко по-различна. С нея гладуваме за определен период от деня. Например не се консумира храна за 16 часа от денонощието. Според америнански учени, направили ново проучване, те стигнали до уникални констатации. Важни са не само броят на калориите, които човек консумира, но и кога става това, пише на сайта medicalnewstoday.com. Техните изследвания се базират на биологичния часовник, които специалистите наричат циркадни ритми. Часовникът на вътрешното тяло модулира стотици процеси, от сън и хранене до телесна температура и хормонални нива. Изследванията засягали нарушен циркаден ритъм, довел до неблагоприятни последици за здравето, включително и затлъстяването. Тези ефекти се дължат на нарушени хранителни модели. Защото е много важно не само какво ядеш, но и кога го консумираш. Изследователите са следили метаболизма на определена група хора, които се хранели в различни часове на деня. Участниците в експеримента били на 50 и над тази възраст. Тоест те вероятно са в риск от метаболитни нарушения. Всеки от хората имали по три хранения на ден. В една от сесиите участниците имали закуска, обяд и вечеря. В другата пропускали закуската, но имали късна вечерна закуска. Закуеската и късната вечерна закуска в 22 часа съдържали 700 калории. Физическата активност и за двете групи били еднакви. Изследователитне стигнали до любопитен резултат. Въпреки че участниците в експеримента имали последователен прием на калории и ниво на активност, времето на прием на храната оказвал влияние на изгарянето на мазнини. Когато те се хранели късно вечер смилали по-малко мазнини от тези, които консумирали същия брой калории на закуска. Храненето в 22 часа забавяло способността да разгражда организма мазнини, което го карало да разгражда въглехидрати. Участниците, които закусвали разграждали повече липид за едно денонощие от тези, които имали късна вечерна закуска. Експертите стигнали до седния извод. За да има загуба на тегло, по-добре е да не се пропуска закуската, отколкото да има късно вечерно хранене.

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.