За да не се разболеем: Колко дълго да съхраняваме домашните туршии и компоти!

https://zdravno.net/bolesti/za-da-ne-se-razboleem-kolko-dalgo-da-sahranyavame-domashnite-turshii-i-kompoti/147327 Zdravno.net
За да не се разболеем: Колко дълго да съхраняваме домашните туршии и компоти!

Домашно приготвените туршии и компоти, както и сладката, са част от зимнината ни

Но  и те си имат срок на годност, съобщават експертите.Домашно приготвените компоти, ако са затворени здраво, могат да се съхраняват до половин година.

Много внимателно трябва да подходим към тези с костилките. Техният срок на годност също е шест месеца. С течение на времето те отделят амигдалин, което вещество е силно токсично.

Средният срок за съхранение на туршиите и маринованите гъби е една година.Ако бурканите са затворени правилно, срокът може да се удължи до две години.Важно условие е консервите да се съхраняват при ниски температури-в мазе или в хладилник.

По думите на експертите киселото зеле може да се съхранява много дълго време, стига да не се развали.

Развалените консерви се разпознават по няколко показатели. Ако капачката на буркана е подута, тогава консервата е негодна за консумация.

Същото важи, щом капачката е ръждива или има кафяви петна по буркана. Марината не трябва да е гъста, с консистенция на слуз. При неприятен аромат бурканът трябва да се изхвърли.

Консервите могат да бъдат безопасни, ако се грижим и ги преглеждаме внимателно. Да ги държим на хладно, да проверяваме капачките. Да ги консумираме в срока, в който се препоръчва. И да изхвърляме продукти със съмнителен вид.

Източник: Crimesbg.com

 

 

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.