Усещате сърдечния си пулс ускорен: С тези прости методи ще го успокоите!

https://zdravno.net/zdravni-saveti/useshtate-sardechniya-si-puls-uskoren-s-tezi-prosti-metodi-shte-go-uspokoite/48453 Zdravno.net
Усещате сърдечния си пулс ускорен: С тези прости методи ще го успокоите!

Обикновено не усещаме сърдечния си пулс

  При стресови ситуации, стрес или физическо натоварване сърцето започва да бие по-учестено, пулсът се ускорява. Може да се появи рязка слабост, дишането се засилва, потенето също. [caption id="attachment_4847" align="alignright" width="365"]сърдечен пулс С няколко прости методи успокояваме сърдечния пулс, сн. Фейсбук[/caption] Състоянието е известно като аритмия. Как да помогнем на сърцето си да се върне в нормалния ритъм, ако не може да се консултирате с лекар и нямате лекарства? Може временно да „успокоите” сърдечната аритмия с тези прости методи. Изпозвайте дъха си. Вдишайте дълбоко въздух и го задръжте 5-10 секунди. Повторете упражнението няколко пъти. Тази техника ще намали сърдечната честота. Масажирайте синокаротидната зона. Разположена е в областта на шията под долната челюст, на мястото, където каротидната артерия е разделена на вътрешна и външна. Тази зона участва в регулирането на кръвното налягане и нормализирането на сърдечната честота. За масажа използвайте палеца, като леко натискате върху тази зона в продължение на 3-5 минути. Направете разтривката и от двете страни на шията, като редувате. Друг трик да нормализирате сърдечния пулс е да натиснете нежно очните ябълки с нежно натиснете очните ябълки с 2-ри и 3-ти пръст на ръката за минута. Повторете действието, ако е необходимо. За да нормализирате ритъма на сърцето бройте на глас. Седнете на стол и затворете очи, като поставите дясната ръка варху китката на лявата. Усетите ли пулса, в рамките на 3-5 минути бройте на глас импулсите на сърцето. Цифрите да се отчитат ясно. След известно време аритмията ще намалее и сърдечната честота ще се нормализира. Може да пробвате и да „убедите” аритмията. За целта легнете на пода, поставете дясната си ръка върху сърцето и се опитайте със спокоен тон да „поговорите” със сърцето си. Убедето го да не притеснява. Важно е да отделите 5-10 минути на най-важния орган-сърцето. Тази техника на автовнушение също помага. Но най-важно е да не забравяме, при всяко отклонение от работата на този важен орган да се консултираме със специалист.

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.